Idea

 

KLINIKA SPORTU fizjoterapia motoryka sport

Klinika Sportu to miejsce nowoczesnego podejścia do zdrowia i uprawiania sportu

 

Fizjoterapia

Doświadczenie kliniczne zdobyte podczas wieloletniej pracy zarówno w placówkach służby zdrowia (oddziały chirurgii urazowo-ortopedycznej i ortopedii rekonstrukcyjnej, neurologii, chirurgii ogólnej czy pulmonologii itd.), jak i w trakcie świadczenia usług fizjoterapeutycznych w sporcie profesjonalnym i amatorskim, pozwala nam z pełną świadomością i wiedzą przywracać pacjentów do pełnej sprawności.

Szeroki wachlarz metod fizjoterapeutycznych takich jak terapia tkanek miękkich układu mięśniowo-powięziowego, IASTM (Instrument Assisted Soft Tissue Mobilization), terapia manualna Mulligan Concept, Taping, Suche Igłowanie czy Pinopresura daje nam możliwość optymalizacji procesu leczenia, skraca czas trwania rehabilitacji oraz umożliwia bezpieczny powrót do zdrowia i aktywności. Warto zaznaczyć, że wymienione metody to tylko niektóre z tych jakie stosujemy w Klinice Sportu. W procesie przywracania sprawności wykorzystywane są także zabiegi fizykoterapii z urządzeniem Winback TECAR na czele, którego działanie umożliwia przyśpieszenie regeneracji tkankowej nawet 50%


Naszymi podopiecznymi są często sportowcy, osoby aktywne fizycznie, ale też Ci, którzy w natłoku codziennych obowiązków nie mogą pozwolić sobie na codzienną dawkę ruchu - dzieci i dorośli. 


Motoryka

Motoryka to osobna gałąź nauk o sporcie. W celu zapewnienia najwyższej jakości usług, łączymy wiedzę medyczną z pasją do aktywności fizycznej. Ćwiczenia dobierane są i dostosowane do indywidualnych potrzeb, między innymi według amerykańskiego konceptu FMS (Functional Movement Systems). Możesz być pewien, że każde powtórzenie wykonasz poprawnie, a każde wyznaczone obciążenie będzie zgodnie z założonym celem. Współpracujemy również z trenerami PZPN kadr młodzieżowych LAMO i ZAMO.

Psychologia

Psychologia sportu to w dzisiejszych czasach nieodzowny element rywalizacji sportowej. W Klinice Sportu możesz skorzystać z pomocy fachowców, pasjonatów, wykładających na państwowej uczelni wyższej, ucząc tym samym przyszłą kadrę sztabów sportowych. Zapewniamy najwyższej jakości pomoc - począwszy od wsparcia na etapie kontuzji, a skończywszy na pomocy w utrzymaniu szczytu formy!

Dietetyka

Mówi się, że dieta to 30% sukcesu w sporcie. Wskocz na wyższy poziom i odkryj nowe pokłady sił drzemiących w Tobie. Zadbaj o swój organizm który będąc motorem Twojego sukcesu, potrzebuje określonego paliwa w postaci zbilansowanej diety.

Suplementy diety i zaopatrzenie ortopedyczne

W Klinice Sportu możesz skorzystać z oferty najwyższej jakości suplementów diety przeznaczonych nie tylko dla dorosłych, ale również dzieci już od 10 r.ż..

Potrzebujesz zaopatrzenia ortopedycznego? Wspólnie z fizjoterapeutą dobierzesz odpowiedni produkt który zapewni Ci bezpieczeństwo i zabezpieczy kontuzjowaną okolicę ciała.


Stworzyliśmy miejsce, gdzie wiele dziedzin nauk ścisłych obecnych na co dzień w sporcie spotyka się w jednym celu - aby pomóc Tobie, nie zależnie od tego czy jesteś zawodowym sportowcem, amatorem czy z ruchem masz do czynienia sporadycznie.

Naszym celem jest Twój cel - sukcesem Twój sukces!


Klinika Sportu sprawuje pieczę nad zdrowiem zawodników FC Barcelona Escola Varsovia oraz Escola Varsovia (dzieci od 6 roku życia do kategorii seniora) - dlatego też szeroko pojęta opieka medyczna młodych sportowców i problemy związane z uprawianą dyscypliną to dla nas "chleb powszedni". Swoją wiedzą i umiejętnościami wspieramy również Mazowiecki Związek Piłki Nożnej podczas zgrupowań kadr i mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych oraz w Ośrodku Szkolenia Sportowego Młodzieży PZPN na Mazowszu

Miejsce 

Centrum Fizjoterapii i Kształtowania Motorycznego Klinika Sportu mieści się na warszawskim Tarchominie na terenie Szkółki Piłkarskiej FC Barcelona Escola Varsovia. 7 km od centrum Warszawy, przy drodze krajowej 61 nieopodal mostu Marii Skłodowskiej-Curie.

  • gabinet fizjoterapii o powierzchni 100 m2,
  • boisko ze sztuczną nawierzchnią trawiastą o wymiarach FIFA: 105x68 oraz oświetleniem,
  • boisko ze sztuczną nawierzchnią trawiastą o wymiarach : 52x40 oraz oświetleniem,
  • boisko ze sztuczną nawierzchnią trawiastą o wymiarach : 20x14,
  • hala pneumatyczna w okresie zimowym o wielkości 2300 m2 ze sztuczną nawierzchnią trawiastą,
  • monitorowany budynek socjalny z pełnym zapleczem dla zawodników, z pomieszczeniami dla trenerów, toaletami, prysznicami
  • kawiarnia klubowa,
  • parking na 100 samochodów a, w odległości stu metrów od centrum parking na 1000 aut

 

Z pewnością wyróżnia nas indywidualne podejście do każdego przypadku, oraz zaangażowanie w to co robimy - najważniejsze dla nas jest Twoje zdrowie!

Galeria:

View the embedded image gallery online at:
https://klinikasportu.pl/index.php/o-nas/idea#sigProId4980802725

Zobacz również:

Nasz zespół   Zaufali nam   Partnerzy

Co leczymy?   Metody terapii   Winback Tecar