Idea

 

KLINIKA SPORTU fizjoterapia motoryka sport

Klinika Sportu to miejsce nowoczesnego podejścia do zdrowia i uprawiania sportu

 

Fizjoterapia

Doświadczenie kliniczne zdobyte podczas wieloletniej pracy zarówno w placówkach służby zdrowia, jak i w trakcie świadczenia usług fizjoterapeutycznych w sporcie profesjonalnym i amatorskim, pozwala nam z pełną świadomością i wiedzą przywracać pacjentów do pełnej sprawności.

Szeroki wachlarz metod fizjoterapeutycznych takich jak terapia tkanek miękkich układu mięśniowo-powięziowego, IASTM (Instrument Assisted Soft Tissue Mobilization), terapia manualna Mulligan Concept, Taping, Suche Igłowanie czy Pinopresura daje możliwość optymalizacji procesu leczenia, skraca czas trwania rehabilitacji oraz umożliwia bezpieczny powrót do zdrowia i aktywności. Warto zaznaczyć, że wymienione metody to tylko niektóre z tych jakie stosujemy w Klinice Sportu. W procesie przywracania sprawności wykorzystywane są także zabiegi fizykoterapii takie jak krioterapia czy elektroterapia. 


Naszymi podopiecznymi są często sportowcy, osoby aktywne fizycznie, ale też Ci, którzy w natłoku codziennych obowiązków nie mogą pozwolić sobie na codzienną dawkę ruchu - dzieci i dorośli. 


Motoryka

Motoryka to osobna gałąź nauk o sporcie. W celu zapewnienia najwyższej jakości usług, łączymy wiedzę medyczną z pasją do aktywności fizycznej. Ćwiczenia dobierane są i dostosowane do indywidualnych potrzeb, między innymi według amerykańskiego konceptu FMS (Functional Movement Systems). Możesz być pewien, że każde powtórzenie wykonasz poprawnie, a każde wyznaczone obciążenie będzie zgodnie z założonym celem.

Psychologia

Psychologia sportu to w dzisiejszych czasach nieodzowny element rywalizacji sportowej. W Klinice Sportu możesz skorzystać z pomocy fachowców, pasjonatów, wykładających na państwowej uczelni wyższej, ucząc tym samym przyszłą kadrę sztabów sportowych. Zapewniamy najwyższej jakości pomoc - począwszy od wsparcia na etapie kontuzji, a skończywszy na pomocy w utrzymaniu szczytu formy!

Dietetyka

Mówi się, że dieta to 30% sukcesu w sporcie. Wskocz na wyższy poziom i odkryj nowe pokłady sił drzemiących w Tobie. Zadbaj o swój organizm który będąc motorem Twojego sukcesu, potrzebuje określonego paliwa w postaci zbilansowanej diety.

 


Stworzyliśmy miejsce, gdzie wiele dziedzin nauk ścisłych obecnych na co dzień w sporcie spotyka się w jednym celu - aby pomóc Tobie, nie zależnie od tego czy jesteś zawodowym sportowcem, amatorem czy z ruchem masz do czynienia sporadycznie.

Naszym celem jest Twój cel - sukcesem Twój sukces!


Klinika Sportu w przeszłości sprawowała pieczę nad zdrowiem zawodników m.in. Wisła Warszawa (ekstraklasa siatkówki kobiet), Reprezentacji Polski w Piłce Sześcioosobowej czy FC Barcelona Escola Varsovia (dzieci od 8 roku życia do kategorii seniora) - dlatego też szeroko pojęta opieka medyczna młodych sportowców i problemy związane z uprawianą dyscypliną to dla nas "chleb powszedni". Więcej o historii przeczytasz w zakładce Nasz zespół.

Miejsce 

Gabinet fizjoterapii dzieci i dorosłych Klinika Sportu mieści się w Warszawie Wesoła na obiekcie Studia Treningu Better Way. 15 km od centrum Warszawy, przy drodze krajowej nr. 2.

 

Z pewnością wyróżnia nas indywidualne podejście do każdego przypadku, oraz zaangażowanie w to co robimy - najważniejsze dla nas jest Twoje zdrowie!

Galeria:

View the embedded image gallery online at:
https://klinikasportu.pl/index.php/o-nas/idea#sigProId4980802725

Zobacz również:

Nasz zespół   Zaufali nam   Partnerzy

Co leczymy?   Metody terapii   Winback Tecar