fbpx
Klinika Sportu

IASTM

 

KLINIKA SPORTU fizjoterapia motoryka sport

Instrument Assisted Soft Tissue Mobilization jest to forma mobilizacji tkanki miękkiej z użyciem specjalistycznych narzędzi

 

IASTM - Instrument Assisted Soft Tissue Mobilization jest to forma mobilizacji tkanki miękkiej z użyciem specjalistycznych narzędzi. Umożliwia ona skutecznie zwalczanie adhezji powięziowych oraz daje szerokie pole możliwości do pracy na bliznach.

Metoda ta wykorzystuje specjalnie zaprojektowane narzędzia, wykonane ze stali chirurgicznej. Rezonowanie metalu podczas ślizgu po powierzchni tkanek daje zwrotne informacje czuciowe, powierzchownego napięcia tkanek, nieporównywalne z żadną inna formą badania napięć tkankowych. Dzięki temu terapeuta ma możliwość dokładnego diagnozowania i skutecznego leczenia obszarów, wykazujących cechy zwłóknienia tkanki miękkiej lub chronicznego zapalenia.


„Istnieje przekonanie, że nic nie może się równać manualnym umiejętnościom palpacyjnym fizjoterapeutów pracującymi dłońmi, co jak najbardziej jest słuszne, jednak istnieją niektóre właściwości, których nawet ręce doświadczonego i sprawnego terapeuty nie są w stanie zastąpić."

dr Massimiliano Febbi D.O


Specjalnie wyprofilowany kształt, umożliwia dotarcie do tkanek, do których nie można się dostać, w żaden inny sposób.

 

Nowoczesna metoda terapii tkanek miękkich

Zobacz również:

Idea   Co leczymy?   Pierwsza wizyta

Konsultacja   Motoryka   Taping