fbpx
Klinika Sportu

Voodoo Flossing

 

KLINIKA SPORTU fizjoterapia motoryka sport

Voodoo Flossing wpływa na system mięśniowo-powięziowy, przywracając jego naturalną ruchomość i wpływając tym samym na właściwy zakres mobilności

 

Metoda Voodo Flossingu, której twórcą i promotorem jest dr Kelly Starrett polega na okręcaniu ciasno danego segmentu ciała specjalnie do tego przygotowaną gumową taśmą. Stosowana w miejscu bolesnej czy pospinanej grupy mięśni lub stawu, wraz z  wykonywaniem prostych ćwiczeń w pełnym zakresie ruchu.


„Możesz nie być pewny dlaczego to działa, ale będziesz pewny, że działa”. Tak dr Starrett mówi o swojej koncepcji. W jaki więc sposób metoda przynosi skuteczne efekty?


Powięź niczym folia otacza i rozdziela tkankę skórną, mięśnie, stawy, narządy wewnętrzne i kości. Cały jej system jest bardzo skomplikowany i tylko w niewielkim stopniu pokrywa się anatomicznie ze strukturami mięśniowymi. Tworzy w naszym ciele sieć tensegracyjną przenoszącą napięcia podczas wykonywania ruchu. Sama w sobie ma tendencje do sklejania się tworząc restrykcje powięziowe, zaburzając tym samym wzorzec ruchowy. Voodoo Flossing wywierając ucisk na dany segment ciała ma za zadanie rozklejenie wyżej wymienionej tkanki, przywracając jej naturalną ruchomość i wpływając tym samym na właściwy zakres mobilności. Technika zwiększa również przepływ krwi w danym obszarze, ma wpływ na zmniejszenie obrzęków i poprawę propriocepcji.

 

W celu osiągnięcia optymalnych efektów zabiegu, używamy taśm flossband, o 3 różnych grubościach, a zatem różnych możliwościach naprężenia. Pozwala to na lepsze dostosowanie się do symptomów pacjenta, jak również prowadzi do osiągnięcia możliwie najwyższych celów terapeutycznych w ramach prezentowanej metody terapii.

 

Flossing - wyjątkowo przydatne i skuteczne narzędzie w rękach fizjoterapeuty 

Zobacz również:

Fizykoterapia   FMS   Fizjoterapia

Trening funkcjonalny   Terapia indywidualna   PNF