fbpx
Klinika Sportu

Suche igłowanie

 

KLINIKA SPORTU fizjoterapia motoryka sport

Zabieg stosowany w celu usuwania bólu i napięcia w obrębie układu mięśniowo-powięziowego

 

Suche Igłowanie Dry Needling Integrated wykorzystywane przez nas podczas terapii indywidualnej daje niesamowite efekty terapeutyczne. Już w 1979 roku jeden z ojców terapii manualnej profesor Karel Lewit, podczas wykonywania u swoich pacjentów zabiegów z użyciem substancji aktywnej stwierdził, że jego metoda zawdzięcza efektywność bardziej mechaniczną stymulacją igłą, niż podawaną substancją.

 

Sama metoda wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej. Zainteresowana jej skutecznością medycyna współczesna na podstawie badań stworzyła nowe narzędzie terapeutyczne. Należy przy tym pamiętać, że punkty opracowywane w Suchym Igłowaniu pokrywają się z punktami stosowanymi w tradycyjnej akupunkturze aż w 80%. 


Zabieg polega na nakłuciu wybranego punktu na ciele bardzo cienką (150 – 300 mikrometrów średnicy) jednorazową, sterylną igłą akupunkturową. Podczas zabiegu nie wstrzykujemy żadnej substancji - stąd też nazwa „Suche Igłowanie”.  Za pomocą igieł docieramy do zarówno powierzchownie położonych warstw powięzi jak i głębiej umiejscowionych struktur mięśniowych. Świetnie sprawdza się również w pracy z przegrodami mięśniowo-powięziowymi.


Terapia wykonywana jest z pełnym zachowaniem podstawowych warunków aseptycznych. Metoda bezpieczna i bardzo skuteczna. Świetnie sprawdza się w pracy z punktami spustowymi. Wpływa na normalizację napięć i impulsacji nerwowej. Przewagą metody jest możliwość precyzyjnego opracowania wybranych punktów, również położonych głębiej do których dłonie terapeuty nie są w stanie dotrzeć.

 

Suche Igłowanie to skuteczna terapia puntów spustowych jak i całych aktywnych łańcuchów kinetycznych

Zobacz również:

Fizjoterapia   Spotkania indywidualne   Dietetyk sportowy

Testy motoryczne   Masaż   Testy funkcjonalne